Oprogramowanie

OneRoad / Symulacje ruchu / Oprogramowanie

Oprogramowanie

Symulacje ruchu drogowego wykonywane są przy pomocy profesjonalnego oprogramowania – Vissim – niemieckiego producnta – firmy PTV. Vissim jest oprogramowaniem, które zyskało uznanie na całym świecie, zarówno w USA jak i w Europie. Jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie symulacji ruchu. Oprogramowanie umożliwia symulacje ruchu zarówno w 2D jak i w 3D.

Vissim

Vissim daje możliwość jednoczesnej mikrosymulacji kilkudziesięciu skrzyżowań, co pozwala na szerszą analizę wpływu projektowanych rozwiązań na ruch. Vissim sprawdza się zarówno w przypadku symulacji skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, skrzyżowań bez sygnalizacji jak i węzłów drogowych. Analiza przepustowości projektowanych rozwiązań pozwala już na etapie koncepcji odrzucić lub zaakceptować pewne rozwiązana – np. długości łącznic przy węzłach czy rodzaju skrzyżowania. Wykorzystywanie symulacji ruchu drogowego to nowoczesne podejście do projektowania dróg.

Wyniki symulacji ruchu w Vissim

Wyniki symulacji można przedstawić w przystępnej formie – za pomocą filmu prezentującego ruch pojazdów i rozkład ruchu, jak również przy pomocy liczb – Vissim generuje wyniki w postaci długości kolejek, strat czasu, czytelnych dla każdego inżyniera ruchu.

Zakres usług

Sygnalizacja świetlna – programy – Opracowywanie programów sygnalizacji świetlnej.

Organizacja ruchu – Projekty docelowej i zastępczej organizacji ruchu drogowego.

Symulacje ruchu drogowego – Symulacje ruchu drogowego i ulicznego wraz programami sygnalizacji świetlnej.

Doradztwo ITS – Doradztwo z zakresu wdrażania i eksploatacji inteligentnych systemów transportowych.

Kontakt

OneRoad
email: kontakt@oneroad.pl
tel: +48 608 330 919

Program

Symulacje ruchu tworzone są przy użyciu programu Vissim. Projekty organizacji ruchu jak i programy sygnalizacji świetlnej opracowywane są w środowisku CAD.

Polecany Pracodawca